Elektriniai gyvatukai yra puikus pasirinkimas tais atvejais, kai ieškote funkcionalaus ir stilingai atrodančio rankšluosčių džiovintuvo, kuris atliktų savo darbą tuomet, kai to labiausiai reikia. Elektriniai gyvatukai yra jungiami į elektros lizdą, todėl jie gali būti tvirtinami visur, kur yra elektros tiekimas. Tiesa, tam tikrose situacijose elektrinis gyvatukas nėra pats tinkamiausias pasirinkimas namams. Apie tai, kada rinktis ir kada atsisakyti šio tipo džiovintuvo, ir norime pakalbėti šiame straipsnyje.
Kam reikalingi elektriniai gyvatukai?
Rankšluosčių džiovintuvai, kaip ir sako jų pavadinimas, yra naudojami džiovinti rankšluosčiams ar drabužiams. Paprastai jie kabinami vonios kambaryje, kur atlieka savo pagrindinę funkciją. Tiesa, kadangi džiovintuvų formos tampa vis įdomesnės, o technologiniai sprendimai – vis originalesni, elektriniai gyvatukai išlipo iš savo tradicinių rėmų ir tapo išskirtiniu dekoro elementu, kuris tvirtinamas ne tik vonioje, bet ir kitose gyvenamosiose erdvėse, pvz., virtuvėje.
Rankšluosčių džiovintuvai gali būti naudojami ir vonios kambario apšildymui. Tiesa, šiuo atveju elektriniai gyvatukų modeliai nėra pats universaliausias sprendimas, kadangi nuolatinis šildymas elektra gali būti gana brangus, be to, šiam tikslui reikėtų didesnės galios įrenginio. Kitaip sakant, elektrinio gyvatuko nerekomenduojame montuoti ten, kur jis turės būti naudojamas nuolatos, taip pat dažniausiai ir tuomet, kai yra keičiama daugiabutyje esanti sistema, kadangi paprastai elektriniai džiovintuvai negali užtikrinti optimalaus našumo.
Kada ir kur montuoti?
Elektriniai gyvatukai paprastai montuojami ten, kur vonia jau yra šildoma, pvz., naudojant grindinį šildymą. Tai universalus sprendimas, leidžiantis naudotis visais gyvatuko privalumais tada, kai to norite, t. y. gyvatukas gali būti bet kada išjungiamas ir vėl įjungiamas. Tai itin praktiška šiltuoju metų laiku, kai nuolatinio šildymo nebereikia. Kadangi gyvatukas gali būti lengvai įjungiamas ir išjungiamas, tai yra efektyvus išlaidų taupymo sprendimas, kadangi, pavyzdžiui, išvažiuodami atostogauti gyvatuką galite išjungti, o norėdami, kad vonioje būtų šilčiau – įjungti. Kitaip sakant, šilumą galite koreguoti pagal savo gyvenimo ritmą ir poreikius. Kadangi mokėsite tik už tą laiką, kai elektrinis džiovintuvas bus įjungtas, tai leis ekonomiškai planuoti savo finansus.
Kaip ir minėjome, elektriniai vonios gyvatukai gali būti montuojami praktiškai bet kurioje vietoje, svarbiausia, kad šalia būtų elektros lizdas. Kitaip sakant, šio džiovintuvo montavimas nereikalaus nei ypatingų žinių, nei daug laiko, nei išlaidų. Tiesa, priklausomai nuo įrenginio komplektacijos, gali būti reikalingi papildomi gyvatukų priedai, tačiau tai vienintelės detalės, kurių gali prireikti, ir visos jos yra lengvai montuojamos.