Kur didžiausia tikimybė, jo pamatysite medicininį kompresorių iš http://www.kompresoriucentras.lt/ ? Nepatikėsite – tačiau tiesiog apsilankę pas dantistą, galite jį ten aptikti. Mat tylūs medicininiai kompresoriai – viena iš įprastų odontologijos klinikoje esančių įrangų. Tad šiandien – šiek tiek apie tas medicinines įrangas ir tai, kokią techniką galima aptikti pas dantų specialistus.
Kompresorius
Kompresoriai bus kaip natūrali įrangos dalis ko gero pas visus dantistus. Jeigu klinikoje yra vienoje erdvėje sujungtos kelios dantistų darbo vietos, gali būti, kad kompresoriaus nematysite, jis stovės kur nors kitoje dalyje, pas kitą daktarą. Mat ant vieno jo galima pajungti daugiau įrangos, o ne tik vieną aparatą. Taip pat gal ne taip ir dažnai girdėsite jo darbą, jeigu šis yra didesnio tūrio. Kuo kompresorius didesnio tūrio, tuo daugiau jame telpa suspausto oro ir to oro suteikiamos jėgos, taigi, rečiau jam reikia kompresuoti. Būtent kompresuojamas oras ir suteikia tą kompresoriaus garsą. Kada pasinaudojama kompresoriaus jėga? Tada, kai gręžiama, purškiama ar atliekamas kitas didelio spaudimo reikalaujantis veiksmas.
Dantisto kėdė
Jokio dantisto kabineto neįsivaizduosime be dantisto kėdės. Paprastai ji turi tam tikrą reguliuojamą kušetę, ant kurios gulasi / pusiau sėdasi pacientas. Pritaikyta taip, kad būtų galima pakelti pacientą, sudaryti jam patogumą, o ir gydytojui gerą priėjimą prie žmogaus burnos. Prie kėdės primontuota lempa, kuri reguliuojasi ir šviečia iš viršaus pacientui į burną. Taip pat prie kėdės primontuota keletas laikiklių, laikančių įrankius, spjaudalų indelius ir kt. Galiausiai, yra primontuojama ir gręžimo bei keletas kitų įvairių priedų.
Rentgeno aparatas
Ne visi dantistai, tačiau profesionalios klinikos visada turi ir specialius rentgeno prietaisus, su kuriais galima padaryti panoramines dantų rentgeno nuotraukas. Tokias, kurios apimtų visą žandikaulį ir visus dantis. Dėl to šie rentgeno aparatai yra sukurti specialiai būtent burnos apžiūrai, jie visai kitokio dizaino nei įprasti. Atsistojama į tam tikrą tarsi gaubtą, kuris gaubia galvą. Pridengiamos vietos, kurioms nereikia spinduliuotės. Tuomet tam tikras aparatas tarsi ima važiuoti ratu ir fiksuoti, fotografuoti sąkandį. Gauti duomenys patenka į kompiuterį, programinė įranga apdoroja duomenis ir pateikia kaip vieną panoraminę nuotrauką dantų. Tarsi išklotinę jūsų sąkandžio ir žandikaulio. Jos reikia prieš rimtesnę chirurginę operaciją, pavyzdžiui, prieš traukiant dantis. Svarbu tokiu būdu sužinoti ir kaip išdygę protiniai dantys, esantys už krūminių dantų.